Kryetari Abdixhiku priti në takim Ambasadorin Rohde

Kryetari Abdixhiku priti në takim Ambasadorin Rohde

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku me bashkëpunëtorë ka pritur në takim Ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Jörn Rohde.  Kryetari Abdixhiku e njoftoi Ambasadorin gjerman rreth zhvillimeve në LDK, platformën e tij politike dhe qëndrimet e LDK-së rreth proceseve politike në të…